04:08

JAK DOBRZE WYGLĄDAĆ W CIUCHACH? Rzeczowo o modzie męskiej. M. Kędziora


Moje hobby to nie tylko czytanie książek, blogowanie oraz śledzenie trendów, to również zamiłowanie do buszowania po sklepach. Bardzo często przeglądam blogi modowe. Jakiś czas temu trafiłam na ciekawe miejsce w sieci. 
Miejsce modne, popularne, opiniotwórcze, męskie i bardzo wyjątkowe. Mowa o blogu MR. VITAGE Michała Kędziory. Kiedy dowiedziałam się (A BYŁO TO JUŻ DOSYĆ DAWNO), że Pan Michał z pomocą Wydawnictwa SQN wydał książkę 'Rzeczowo o modzie męskiej' byłam w siódmym niebie.

Nie byłabym sobą, gdybym nie postarała się o zdobycie tej pozycji. Dlaczego akurat jestem zachwycona niby na pozór męskim poradnikiem?
Jednym z powodów dla, którego po niego sięgnęłam, jest fakt, iż uwielbiam modnie ubranych mężczyzn. Osobiści bardziej podobają mi się zakupy, kiedy mogę pomóc wybrać coś ciekawego mojej drugiej połowie, niż te, kiedy kupuje sobie sama i godzinę zastanawiam się czy dokonałam dobrego wyboru.

I tak Mr. Vitage uświadamia mężczyzn, które style są najbardziej na czasie i jakie ubrania warto wybierać. W pierwszej kolejności moją uwagę przykuł styl CASUALOWY, dla osób, które preferują wygodę oraz lekki, sportowy styl życia. Ubrania ciepłe, dobrej jakości, bez zbędnych ozdób, obowiązkowe w każdej męskiej szafie.Kolejnym ciekawym elementem pozycji, jest styl półelegancki typowy dla pracowników dużych firm, w których nie obowiązuje ścisły wyznacznik elegancji. Jak najbardziej dla męskiej części przedstawicielstwa handlowego. Bardzo uniwersalny, pomysłowy, wyrazisty i dynamiczny.Następnie, autor przechodzi do stylu eleganckiego dla prezesów, biznesmenów, urzędników wysokiego szczebla oraz polityków. Miejsce dla osób, które szukają ubioru o wysokim poziomie jakości oraz elementów, które wyróżnią ich z tłumu potocznie zwanych 'białych kołnierzyków'.


Poradnik to nie tylko zdjęcia i opisy najmodniejszych części garderoby, to również ciekawostki m.in czy krawat zawsze należy dobierać pod kolor sukienki partnerki? Bądź czy kamizelka do garnituru nie jest uznawana za staroświecką i niemodną? Na pozór każdy z nas ma inne spostrzeżenia na ten temat, warto przeczytać co o tym myśli najpopularniejszy polski bloger, a zdanie może ulec diametralnej zmianie.

Ciekawostki, ciekawostkami, nie tylko one tworzą fenomen lektury. Poradnik jest pełen zasad, momentami żelaznych zasad, które spowodują uniknięcie modowego faux-pas. 


Ale to nie wszystko. Różnego rodzaju ryciny, zestawienia, tabele oraz wyjątkowe barwne wydanie książki tworzy ją nieodłącznym elementem, biblioteczki, każdego mężczyzny, który choć trochę lubi wyróżniać się z tłumu. 


Wydawałoby się, że jako kobieta nie znajdę nic wyjątkowego w twórczości Kędziory, nic co mogłoby mnie zainspirować. Mylne stwierdzenie. Dowiedziałam się naprawdę wielu interesujących wzmianek na temat elegancji i ponadczasowych elementów garderoby, będących często gospodarzami męskiej szafy. Wskazówki jak najbardziej dla panów w każdym wieku, uczniów, studentów, kawalerów, mężów ojców i dla ludzi bez względu na wykonywany zawód. Proste zasady, kompleksowo przedstawione, wryły się wyjątkowo w pamięć. Będę często je odświeżać w momencie, kiedy zacznę szukać gustownego prezentu dla mężczyzn z mojego bliskiego otoczenia.
Chcesz być na bieżąco z nowościami zajrzyj na fanpage na Facebooku oraz na Twitterze. Zakumplujmy się !

2 komentarze:

  1. Właśnie dziś pisałam o tej książce u siebie :) Ciekawy post. A książka godna uwagi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze! Wygląda na bardzo interesującą, widzę, że znajdują się tu rzeczy o których w życiu bym nie pomyślała, że mają konkretne znaczenie :) Zajrzę do niej na pewno! Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 kobiecywymiar.pl , Blogger