03:52

MĘSKI ZAROST. TAK CZY NIE?


Zapanowała nowa moda wśród Panów- do łask wracają wąsy i brody. Czyżby Panowie stali się jeszcze bardziej leniwi w tej kwestii niż dotychczas? Trend raczej poszedł w drugą stronę i nie wynika to z niechlujstwa, a raczej z mody, która opanowała ulice.


Jeśli chodzi o mnie, kilka lat temu, faceci z zarostem raczej budzili we mnie negatywne emocje. Często kojarzyłam to z ich lenistwem i brakiem dbania o siebie. Podchodziłam do tego w kategoriach, że facet nie ogolony, to facet, który jest niechlujny i nic dobrego z tego nie wynika. 

Z upływem lat, całkiem inaczej patrzę na męski  zarost. Nie ma już dla mnie znaczenia czy mężczyzna jest ogolony czy nie. Wręcz przeciwnie, jeśli pojawia się u niego zarost jest to oznaka męskości, dojrzałości, a przede wszystkim jest to cholernie fajne.

Ale, ale, ale... Nie ma co przesadzać z długością zarostu panowie. Nie wiem, czy kobiety chciałyby umawiać się z facetem o wąsach rodem z PRL-u i brodzie świętego Mikołaja? Osobiście oj nie, nie, nie, nie. Nie ma co zapuszczać się i udawać troglodytę. Lepiej dbać o odpowiednią długość, starać się, by twarz mimo to wyglądała świeżo, a na pewno nie będzie tragedii. Buźka musi być zadbana, choć czasem wydaję się, że lenia nie da się pokonać, da się da jest to dla każdego Pana osiągalne.

Jestem święcie przekonana, że gro Panów nie ulegnie nowym trendom i dalej będą dbać o to, żeby nie pokazywać się z odstającymi szkutami na brodzie. Zresztą nie każdy mężczyzna ma predyspozycje do bujnego zarostu, więc wielu z nich zostanie zwolennikami ogolonej twarzy. To nic złego. Nie każdy musi być twarzą z okładek kolorowych pism i rankingów psiaczkowych, bucikowych portali itd. Najważniejsze by się dobrze czuć we własnym ciele.

A jak Wy, Drogie Panie zapatrujecie się na męski zarost?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 kobiecywymiar.pl , Blogger